جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
برنامه خودمراقبتی را در مراکزخدمات جامعه سلامت و خانه های بهداشت چگونه ارزابی می کنید؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برای اولین بار در رفسنجان: ارایه مشاوره های تغذیه و روانشناختی به بانوان رفسنجان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به شیوع بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، سرطانها و ... گفت: به بانوان رفسنجانی در قالب طرح ایستگاه سلامت مشاوره های تغذیه و روانشناختی ارایه می شود.
به گزارش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان احمد جمالیزاده‌ روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح ایستگاه سلامت اوایل خردادماه امسال در پارک بانوان باهدف ارایه خدمات مشاوره رایگان و ارتقا سطح سلامت جامعه با همکاری شهرداری شهرستان رفسنجان راه اندازی شد.
وی تصریح کرد: این مشاوره ها در طول هفته توسط کارشناس معاونت بهداشتی دانشگاه انجام می شود که از زمان راه اندازی این ایستگاه تا کنون بیش از ۱۹۰ نفر در زمینه های خانواددگی، تحصیلی، فرزندپروری، پیشگیری از اعتیاد و خودکشی خدمات مشاوره ای دریافت نمودند.
جمالی زاده بیان کرد: از این تعداد ۶۸ نفر خدمات مشاوره ذکر شده دریافت نمودند که ازاین تعداد نیز ۸ نفر به مراکز تخصصی تر جهت سیر درمان ارجاع داده شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: همچنین۱۳۵ نفر هم مشاوره تغذیه جهت پیشگیری و کنترل چاقی و اضافه وزن دریافت کردند.
وی بیان اشت: با توجه به تغییر سیمای بیماری ‌‌ها و ضرورت توجه ویژه به دو مقوله تغذیه سالم و سلامت روان و در راستای اجرای برنامه جامع تحول سلامت در حوزه بهداشت، طرح خوبی در این شهرستان آغاز شده است.
وی بیان کرد: خدمات مشاوره و مراقبت روان‌ شناختی و خدمات مشاوره و مراقبت از تغذیه سالم به‌ عنوان دو بسته از 11 بسته خدمت پیش ‌بینی ‎شده در برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت ارائه می‌شود.
وی گفت: با ارائه این خدمات و پاسخ ‎گویی به نیازهای جامعه، شاهد ارتقای سطح سلامت جامعه و افزایش کیفیت زندگی مردم باشیم.

 

 


١٣:١١ - 1397/07/09    /    شماره : ٨٠٦٤    /    تعداد نمایش : ٦٠دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 

 

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 99810
 بازدید امروز : 116
 کل بازدید : 612951
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.9219