چهارشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
برنامه خودمراقبتی را در مراکزخدمات جامعه سلامت و خانه های بهداشت چگونه ارزابی می کنید؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر اسماعیلی ندیمی:اولویت ما بهداشت است نه درمان

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشتی،در تاریخ یک شنبه ۲7 آبانماه،اولین مجمع سلامت شهرستان انار با حضور مهندس انارکی محمدی نماینده مردم در مجلس،دکتر اسماعیلی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ،معاونین دانشگاه علوم پزشکی ،امام جمعه امین شهر،فرماندار انار و جمعی از مسئولین شهرستان در فرمانداری انار برگزار شد.
در این جلسه دکتر اسماعیلی رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به دستاوردهای بهداشتی کشور بخصوص در حال حاضر گفت هدف از راه اندازی مجمع سلامت افزایش سطح سواد سلامت عمومیست.
وی در ادامه به گزارشی در خصوص عملکرد دانشگاه علوم پزشکی با حمایت خیرین در شهرستان انار پرداخت و گفت تاکنون قریب به ۲۲ میلیارد و ۱۹۴ میلیون تومان هزینه سلامت در شهرستان انار در بخش بهداشت و درمان و سلامت طی سالهای اخیر صورت گرفته و فضای بهداشتی درمانی شهرستان نیز از ۶ هزار متر مربع به ۱۷ هزار متر مربع افزایش داشته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: اولویتهایمان باید در بهداشت باشد و اگر بهداشت و مراکز بهداشت فعالی داشته باشیم بشیاری از بیماریها نظیر دیابت،فشار خون،چربی خون و.. کنترل می شود و فرد به بیماریهایی همچون سکته مغزی و قلبی و.. دچار نمی شود که به مراکز درمانی مراجعه و درمان شود.
وی در خصوص تغذیه نسل کنونی جامعه اظهار داشت : نسل جدید ما فست فودخور هستند و اگر پیشگیری نکنیم در آینده این نسل در سنین پائین با انواع بیماریها مواجه می شوند .
دکتر اسماعیلی گفت:۲۰۰ میلیون تومانی که وزیر محترم بهداشت و درمان در سفرشان به شهرستان انار برای تجهیز اورژانس قول دادند را پیگیر هستیم و مبلغ را جذب خواهیم کرد.
وی در خصوص پروژه بیمارستان انار گفت: بیمارستان انار را به تدریج تکمیل می کنیم ولی باید تمامی ادارات و خیرین همکاری و مشارکت داشته باشند تا این امر میسر گردد و خوشبختانه شهرستان انار خیرین خوبی دارد و تاکنون در شهرستان انار مبلغ۴ میلیارد و۴۰۶ میلیون تومان مشارکت مردمی و خیرین را در بخش سلامت داشتیم. وی در ادامه افزود: مجوز اورژانس امین شهر گرفته شده و بزودی اورژانس این مرکز راه اندازی می شود.

در پایان مسئولین از مرکز شهید باهنر وساختمان اداری شبکه بهداشت ودرمان انار بازدید کردند.

 

 

 


١٣:٤٩ - 1397/08/29    /    شماره : ٨١٧٠    /    تعداد نمایش : ٤٣دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 

 

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 104925
 بازدید امروز : 14
 کل بازدید : 639158
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 1.1095